W czym mogę Ci pomóc?

Mój egzemplarz Case 527 trafił do mnie nieco zaniedbany. Serwisuje go sam, a co za tym idzie spędziłem wiele godzin, żeby doprowadzić go do stanu, który zapewnia bezawaryjną i komfortową pracę w sezonie żniwnym. Dzięki temu poznałem wiele tajników tej maszyny którymi, chętnie się podzielę.

W czym mogę Ci pomóc?

  • Regulacja „ciągnącego” Hydrostatu (napędu hydrostatycznego)
  • Zmiana języka komputera LH Agro
  • Masz więcej pytań? Zadaj je przez formularz kontaktowy.
Regulacja Hydrostatu

Jedną z najczęściej spotykanych bolączek kombajnów Case 527 i MDW 527 które oglądałem szukając swojego egzemplarza jest „ciągnący hydrostat” czyli sytuacja, w której kombajn po wrzuceniu biegu zaczyna jechać do przodu lub do tyłu, pomimo że dżojstik jest w pozycji neutralnej. Nie inaczej było też w mojej maszynie. Faktu tego nie zauważyliśmy w czasie oględzin i odbioru kombajnu, dopiero kiedy kombajn przyjechał do nas i uruchomiliśmy go, żeby zjechać z lawety okazało się, że po wrzuceniu biegu kombajn jedzie do przodu ( ! ) A w związku z tym, wrzucenie lub wyrzucenie biegu jest niemal niemożliwe przy włączonym silniku ( ! ). Nie byłby to problem gdyby, sterowanie zaworem hydrostatu odbywało się za pomocą linek, jak to jest rozwiązane w starszych kombajnach. Wtedy wystarczyłoby wydłużyć lub skrócić jedną z linek i było by po sprawie. Tu sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ sterowanie zaworem jest elektroniczne.

Rozwiązanie tego problemu kosztowało mnie mnóstwo: czasu – spędzonego na telefonach do mechaników, stresu – który pojawiał się, kiedy słyszałem kwoty rzędu kilku tysięcy złotych za regulację. Poświęciłem również mnóstwo godzin na przekopywaniu się przez polskie i zagraniczne fora dyskusyjne w poszukiwaniu informacji.

Aktualnie napęd hydrostatyczny w moim kombajnie jest już wyregulowany, a kombajn jedzie tylko wtedy kiedy chce tego operator. Wiem już również jak dokonać tej regulacji i mogę Ci w tym pomóc

Napisz do mnie przez formularz kontaktowy a prześlę Ci dokładny opis wraz ze zdjęciami jak wyregulować napęd hydrostatyczny w Twoim kombajnie.

Język Polski Komputera LH Agro 965

Znacznie łatwiej zrozumiesz swój kombajn jeśli komunikaty na komputerze LH Agro 965 są w języku Polskim

Nie zawsze zmiana języka komputera LH AGRO w kombajnie MDW / Case 527 wymaga wgrania nowego oprogramowania. Komputer LH AGRO 965 zwykle fabrycznie ma wgrane kilka języków a w tym często również język polski.

Jednak producent sprawił że zmiana języka w tym komputerze nie jest dostępna dla użytkownika z poziomu menu komputera.

Twój kombajn MDW 527 lub Case 527 pochodzi z zagranicy? Nie wiesz jak zmienić język komputera LH Agro? Odezwij się do nas przez formularz kontaktowy a prześlę Ci poradnik wraz ze zdjęciami jak samodzielnie zmienić język komputera LH Agro 965 .

Aktualnie pracuję również nad zaprojektowaniem i wykonaniem naklejek z tabelami regulacji kombajnu w języku polskim, jeśli również byłbyś zainteresowany takimi naklejkami to daj mi o tym znać przez formularz kontaktowy .